RODZAJE  ŚWIADCZONYCH USŁUG:

DEZYNSEKCJA

Zabieg polegający na tępieniu szkodliwych owadów takich jak: karaluchy, prusaki, pluskwy, mrówki (również "faraonki"), rybiki, pchły, muchy, komary, pająki i inne szkodliwe owady.

Dezynsekcję można wykonywać poprzez zastosowanie metod:

- fizycznych (para, gorące powietrze, promienie ultrafioletowe)

- biologicznych (zwalczanie za pomocą innych organizmów żywych)

- chemicznych (insektycydy - środki chemiczne, owadobójcze)

- mechanicznych (wyłapywanie insektów, czyszczenie, trzepanie)

 

DERATYZACJA

Zabieg mający na celu zwalczenie, odstraszanie i wyłapywanie szkodliwych gryzoni takich jak: myszy, szczury itp., Gryzonie, nie tylko zjadają i niszczą produkty, ale również zanieczyszczają je odchodami moczem, sierścią itp.  Deratyzacje wykonuje się najczęściej metodą chemiczna ( rozkładanie preparatów gryzoniobójczych), jednakże istnieją metody fizyczne i biologiczne na unieszkodliwienie gryzoni.

 

DEZYNFEKCJA


To zabieg polegający na niszczeniu drobnoustrojów (wirusów, bakterii, grzybów), które mogą zagrażać naszemu zdrowiu lub życiu. Dezynfekcję wykonuje się na powierzchniach użytkowych i przedmiotach.  Podczas zabiegu dezynfekcji niszczy się formy wegetatywne
mikroorganizmów, co często nie jest równoznaczne z usuwaniem formy przetrwalnikowej. Materiał poddany dezynfekcji nie musi być zatem jałowy.

Zakres najczęściej wykonywanych usług dezynfekcji obejmuje:

- dezynfekcję po zalaniach

- dezynfekcję po zmarłym

- dezynfekcję po chorym

- dezynfekcję i czyszczenie strychów po gołębiach

- dezynfekcję po padniętych gryzoniach

 

DEZODORYZACJA

Zabieg ma na celu usunięcie/neutralizację niepożądanego,przykrego zapachu. Mogą to być zapachy spowodowane takimi procesami jak - proces rozkładu, fermentacji, procesy gnilne, jak również nieprzyjemne zapachy istniejące w naszym otoczeniu, takie jak zapach nikotyny, moczu, odchodów itp.

Dezodoryzacja często stosowana jest wraz z zabiegiem dezynfekcji.  Zabieg ten przeprowadza się zarówno w budynkach użyteczności publicznej (dworce kolejowe, hotele, mieszkania oraz klatki schodowe w budynkach mieszkalnych, domy opieki, itp), jak i w szeroko rozumianym przemyśle.

 

 MONITORING

Monitoring DDD to działanie kontrolne polegające na systematycznym (stałym,cyklicznym, okresowym) sprawdzaniu obiektów pod względem ochrony przed szkodnikami (insekty, gryzonie). W tym celu na danym obiekcie instaluje się Punkty Osłony Sanitarnej (POS) - stacje deratyzacyjne, pułapki owadobójcze, lampy lepowe lub rażące itp., które podlegają systematycznym przeglądom. Monitoring to najlepsza metoda, na uniknięcie zagrożeń spowodowanych przez wszelkiego rodzaju szkodniki. Śmiało można powiedzieć, ze monitoring DDD to pewnego rodzaju profilaktyka, która pozwala na szybką reakcje i natychmiastowe usunięcie zagrożenia spowodowanego obecnością szkodników.

 

ZABEZPIECZENIE PRZED PTAKAMI

Obecność ptaków na budynkach (mieszkalnych, instytucjonalnych, magazynach, zakładach produkcyjnych itp.) oraz obiektach budowlanych (pomniki, mosty itp.) może powodować poważne zagrożenia sanitarne i epidemiologiczne dla ludzi (przenoszenie chorób odzwierzęcych, gruźlicy ptasiej, chorób układu pokarmowego). Poza zagrożeniami ściśle epidemiologicznymi istnieją również zagrożenia ze strony insektów żerujących na ptakach oraz przebywające w ich gniazdach. są to głównie obrzeżki - kleszcze ptasie, które mogą również w niektórych przypadkach żerować na człowieku Dodatkowo ptasie odchody mogą niszczyć elewację obiektów, zmniejszać ich estetykę czy też zanieczyszczać systemy rynnowe i powodować tym samym wiele innych szkód. Obecność ptaków miejskich zatem, a przede wszystkim gołębi, może być kłopotliwa dlatego warto zastanowić się na zainstalowaniem zabezpieczenia przed ptakami w postaci np. kolców, siatek, zeli itp.

 OZONOWANIE

Usuwanie, poprzez użycie generatora ozonu, nieprzyjemnych zapachów jak również wirusów, zarodników grzybów, bakterii czy roztoczy.